ATOPICKÝ EKZÉM je PREČ

22.01.2017 19:20

ČO JE EKZÉM?

Ekzém je reakcia kože, ktorá môže mať rôzne formy. Môže ísť zápalové, červené fľaky na koži, svrbiace vyrážky, mokvajúce pľuzgieriky, vriedky, vytvárajúce chrasty, zhrubnutá či šupinatá koža. Telo sa snaží dostať  zo seba látky rôznych podobách na povrch pokožky.

PRÍČIN VZNIKU EKZÉMU JE VEĽA

Môžu to byť: potravinové alergie, poruchy látkovej premeny, očkovanie, tráviace poruchy, mikróby, psychický stress, duševné zaťaženie, vyčerpanie, dedičnosť

ČO JE POTREBNÉ ROBIŤ PRI EKZÉME?

1.   Na ošetrenie kože používajte prírodné preparáty.

2.   Rastlinná terapia - účinný je slez lesný, rumanček kamilkový, dubová kôra, nechtík lekársky, pŕhľava, listy vlašského orecha a brezy.

3.   Podporujte imunitný systém

4.   Strava - neslaná strava. Na prečistenie organizmu jedzte mrkvu, púpavu, jablka. Odporúčajú sa tiež citróny a kvasnice. Mäso len dusené. Živočíšne bielkoviny ako tvaroh, ľahké syry, nízkotučné mlieko, vajcia, probiotický jogurt. Najmenej 2krát týždenne jedzte ryby a tiež vlašské orechy, ktoré zmierňujú zápaly. Výborný je tiež sezamový olej či pšeničné klíčky. Nejedzte konzervované potraviny.

5.   Pitný režim - čaj rooibos neobsahuje kofeín, pôsobí protizápalovo a proti svrbeniu kože.

6.   Dbajte na pravidelné vyprázdňovanie čriev.

POZOR, ČOMU SA  TREBA VYHNÚŤ!

Vyhýbajte sa plesnivému syru, sladkostiam (tu patri najmä rafinovaný cukor, čokoláda), kyslým potravinám, údeninám. Pozor na krémy s vitamínom A a E. V mnohých prípadoch môžu byť práve takéto krémy príčinou vzniku.

ATOPICKÝ EKZÉM

Je často dedičný najmä u detí. Väčšinou zmizne až v dospelosti. Môže mať rôzny priebeh: mokvajúci ekzém, ekzém s vodovými pľuzgierikmi, svrbiaci ekzém, suchý ekzém, kontaktná dermatitída.

Zdroj: internet, najmama.sk

MÔJ EKZÉM ZA 4 MESIACE PREČ.

Neuveriteľne ma trápili stále sa lúpajúce prsty a do krvi popraskané, veľmi bolestivé. Kortikoidy som odmietla. Siahla som po byliiných produktoch OKG – Factor Base, OK Omega, Balzam na premasťovanie. Po štyroch mesiacoch mám ruky čisté. Mirka Z. 

 

Náš syn Timon bol v šiestich mesiacoch svojho života  na prvom preventívnom očkovaní. Ešte v ten deň sa začal osypávať po telíčku. Druhý deň bol celkom osypaný. Diagnóza lekárov v Brne znela – NEVYLIEČITEĽNÝ ATOPICKÝ EKZÉM.

Kortikoidové mastičky sme manželom zásadne odmietli. Nasadili mu OK Alfa+ a OK Omega+ vnútorne a Omegou natierali sme telíčko syna Timonka denne. Každý deň sme sledovali, ako pomaly ale isto „nevyliečiteľný ekzém“ mizne.

Za dva mesiace bol ekzém celkom preč. Dnes má Timon 12 rokov a je bez ekzémov.  Sme za výrobky OKG vďační. Milena Š. Brno

ODPORÚČAME:  OK Alfa,  OK Omega a Factor Base

 

Atopický akzém a alergia na kovový opasok

Trpela som na ekzém od 4 do 19 rokov. Lekári skúšali všetko možné, ale bez výsledne. Mamička sa dostala k výrobkom OKG, ktoré som začala používať. Bola som šťastná, že po 8 až 9 mesiacoch ekzém celkom zmizol. Ekzém bol na mieste brucha a pásu, a tak plavky neprichádzali do úvahy.  Lucka Ch., Děčín

Anna K. Mala som dlhodobo ateopický ekzém. Skúšala som všetko možné – lieky, mastičky, prírodné prípravky a nič nezaberalo.  Až nakoniec som sa dostala k odporúčaniam pani Ivonky CH. a k výrobkom OKG. Neverila som vlastným očiam, že výsledok sa začal dostavovať už po 14 dňoch.

 
 

Malý Lukáš mal na tvári  dlhodobo  atopický ekzém a alergie. Po dvoch mesiacoch bez alergie a bez ekzému.