Crohnova choroba a ulcerózna kolitída - ako sa z toho dostala Alenka VACHKOVÁ

18.06.2016 12:00

Rozpráva Alenka Vachková.

V roku 2006 mi zistili ULCERÓZNU KOLITÍDU – silný zápal čriev na hranici Crohnovej choroby. Užívala som 12 liekov denne. V roku 2012 som sa zaregistrovala do firmy OKG. Kamarátka mi totiž povedala, že by mi tieto výrobky mohli pomôcť. Skúsila som to. Začala som užívať  Emulips. Myslela som, že mi nepomáha, a preto som si nasadila FACTOR BASE, ktorý sa nazýva kartáč čriev – čistí črevá až do ich záhybov. Z neho som užívala 5 – 6 tabliet denne. K tomu som pribrala Emulips DRINK – čaj z byliniek, ktorý odvádza toxíny z tela. Začala som užívať ešte aj ALFU – prírodné antibiotikum na zápaly. Všetky výrobky som užívala 6 mesiacov a začala som sa podstatne lepšie cítiť.  Výrobky som potom striedala.  Užívala som aj TAU – čo je na obličky a vylučovací systém. 

Celkovo po dvoch rokoch užívania produktov som sa rozhodla a sama som požiadala lekára, aby mi nechal urobiť kolonoskopiu. Lekár mi po vyšetrení povedal, že som celkom zdravá. Odporučil mi, aby som dobrala tie lieky, ktoré mi predpísal. Pritom ani nevedel, že som časť z liekov už vysadila a prednosť mali bylinné produkty. Dnes som bez liekov a neberiem ani jeden. Chodím raz ročne na kontroly. Teraz chcem znovu požiadať o kontrolné komplexné vyšetrenie, lebo chcem vedieť na čom som. Neužívam žiadne lieky a som len na bylinných produktoch OKG.

Alenka Vachková na fotke

Môj príbeh sa rozšíril, povedala Alenka. Moja kolegyňa poznala jedného pána s rovnakým ochorením. Navštívil ma, ukázala som mu vyšetrenia z roku 2006 a posledné, aby sa presvedčil, že hovorím pravdu. Rozhodol sa tiež užívať produkty OKG. Po trištvrte roku mi povedal, že sa cíti o 75 % lepšie ako predtým. Produkty užíval ďalej. Teraz je to už 1,5 roka a lekár mu znížil lieky na minimum.  Podľa Alenky, pán verí, že sa do konca roka zbaví aj tých posledných liekov.

Alenka užívala: EMULIPS (neskôr EMULIPS forte), Factor Base, OK ALFA, OK TAU.

 

Okrem toho je tu ešte jeden produkt, ktorý samostatne zabral na Crohnovu chorobu.

Lenka Zelinová  napísala: „Volala mi kamarádka paní Lenka V., ktorá sa lieči na Crohnovu chorobu. „Beru FACTOR BASE NO dva dny, tak ti hneď volám. Prestalo ma bolieť koleno, výron v členku už nebolí tak príšerne. Spím celou noc a bez liekov, tiež ma okamžite prestal bolieť žalúdok a včera som dokonca zjedla zemiakový šalát s majonézou a všetko je OK. Chodím krásne na záchod bez bolestí a už jen raz denne“ Je to ozaj zázrak!!!