Každý mesiac je oslabený nejaký orgán v našom tele

05.06.2016 22:35

V JÚNI  JE OSLABENÉ  TENKÉ ČREVO

Slabosť tenkého čreva sa prejavuje zažívacími ťažkosťami, bolesťami chrbtice, plochými nohami, plesňami, ktorú podporuje najmä biely cukor a sladkosti  (plesne vaginálne, nechtové, medzi prstami) a podobne.

Tenké črevo je vstupnou bránou pre výživné látky pre organizmus, a tak napríklad nedostatok vstrebaného magnézia sa prejaví kŕčami napríklad v lýtkach.

 Jeho horná časť – dvanástnik je reflexne a i väzivovo  (Treitzov väz) veľmi úzko prepojená s bedrovou chrbticou a akákoľvek nepohoda  v jednom orgáne sa okamžite prejaví i na tom druhom. Typickým príkladom sú bolesti  chrbtice po častom pití kávy s mliekom. Alebo zažívacie problémy pri stuhnutej bedrovej chrbtici.

Najväčší nepriaznivý vplyv na tenké črevo má stres. Jeho prítomnosť, „stiahnutie brucha“, poznáme podľa plochého dýchania (neschopnosti sa nadýchnuť do brucha). Preto základným opatrením je naučiť sa dýchať tak, aby sa brucho pri nádychu zväčšilo (pohyb bránice smerom nadol).

Tenkému črevu prospieva ohľaduplné stravovanie, nejesť neskoro večer (ideálne je po 17.00 hodine už nejesť. Keď sa neje už po 15.00 hodine je to vynikajúce a rýchly spôsob chudnutia a človek sa nemusí trápiť obmedzovaním či diétami - delená strava, neveľké množstvo naraz, pestrá strava.

Spracovala: Mirka Zahradníková   ZDROJ: Patakyoví