V decembri je najviac oslabené HRUBÉ ČREVO

05.12.2016 19:09

Najohrozenejším orgánom v tele v decembri je HRUBÉ ČREVO. Vplýva naň  nielen ročné obdobie, ale o zaťažkávajúcu skúšku sa postarajú Vianočné sviatky. Ťažkosti začínajú veľmi nenápadne, menšími mechanickými prejavmi na pravej spodnej časti brucha, ktoré sa potom presúvajú aj do ľavej strany brucha. Okrem zápchy, v dôsledku ktorej dochádza pri zamorovaní organizmu toxickými látkami, býva ďalším prejavom aj hnačka. Hrubé črevo je buď veľmi zanesené, takže sliznice takmer neprichádzajú do kontaktu so živinami, alebo sú sliznice tak slabé, že nedokážu vstrebávať vodu a výživné látky.

Hrubé črevo je vhodné z času na čas vyčistiť podľa Patakyových klystírom alebo črevnou sprchou. Na ochorenia hrubého čreva je treba užívať tinktúru Rimbaby obyčajnej, (Rimbaba sa nachádza v MigrenOUT-e). Bylinka vhodne účinkuje aj na Crohnovu chorobu.

Príčiny ochorenia hrubého čreva majú korene už v psychike, keď  na človeka dlhší čas pôsobí  STRACH. Ide najmä o strach z časovej tiesne.

Podľa odbornej literatúry: Hrubé črevo hrá významnú úlohu pri trávení, imunitnom systéme  a pri udržovaní rovnováhy tekutín v tele.

Ak je druhé črevo zdravé, trvá mu menej ako 24 hodín na presun potravy celou jeho dĺžkou. Moderné stravovacie návyky zapríčiňujú, že sa uvedený tranzitný čas spomalí až na 70 hodín. Je to dôsledkom spracovaných potravín, ktorým chýbajú enzýmy, vláknina a živiny.  Podľa odbornej literatúry, výsledkom je potom toxické črevo, ktoré v priemere obsahuje 8 kilogramov odpadu a v extrémnych prípadoch to môže byť až 14 kíl.

„Najčastejším prejavom toxického čreva je zápcha, ktorá nastáva vtedy, keď sa odpadová hmota presúva hrubým črevom príliš pomaly, čo vedie k nepravidelnému a bolestivému vyprázdňovaniu“, píše sa v odbornej literatúre.

Medzi symptómy toxického čreva zaraďujeme:

TRÁVIACE ŤAŽKOSTI – zápcha, nafukovanie, hnačka, vetry, nedostatočné strávenie potravy, bolesti žalúdka

CELKOVÉ ZDRAVIE – bolesti kĺbov a svalov

PSYCHICKÉ PROBLÉMY – depresia, únava, úzkosť, zahmlené myslenie, zmeny nálad, výpadky pamäte

IMUNITA  – slabá imunita, opakujúce sa infekcie močových ciest, vyrážky na pokožke

Odporúčame:  Emulips - proti zápche a na trávenie, Factor Base – čistí hrubé črevo až do jeho záhybov a OK ALFA – na imunitu.

Zdroj: Manželia Patakyoví a odborná literatúra